Romatizma Hacamat Tedavisi

Romatizma Hacamat Tedavisi

Romatizma Nedir?

Kemik, kas ve eklemlerdeki ağrı, şişlik, kızarıklık, ısı artışı ya da hareket sınırlamasına yol açan, kısacası günlük hayatı en zor hale getiren hastalığa romatizma denir.

Romatizma Neden Olur?

Genetik faktörler (aileden gelen/kalıtsal)

Kaza sonucu oluşan zedelenmeler

Rutubet ve soğuk hava

Psikolojik travmalar

Romatizma Çeşitleri

- Mikropların eklemde oturmasıyla ortaya çıkan mikrobik romatizmalar

- Bağışıklık sisteminin bozuk oluşu sonucu gelişen mikropsuz iltihap

- Ürik asit, kristaller eklemlerde ve çeşitli dokularda oturarak yaptığı tahriş sonucu ortaya çıkan iltihaptır. Gut ve yalancı gut hastalığında bu tip iltihap vardır.

- İltihabı olmayan romatizmalar artroz ya da kireçlenmedir. Artrozda eklemde iltihap yoktur, ancak aşınma vardır. Eklemin içindeki kıkırdak incelir ve kaybolur, eklemlerin kenarlarında kemik çıkıntıları oluşur. Travmalar (kaza, darbe) mekanik nedenler, metabolik ve psikolojik bozukluklar iltihabı olmayan romatizmaların en önemli nedenleridir.

Romatizma Hastalarının Tedavisinde Yardımcı Yiyecekler;

Sebzeler; Isırgan otu, ıspanak, roka, semizotu, dereotu, tere, maydanoz, kırmızı pancar, turp çeşitleri, yeşil ve kuru soğan, sarımsak, çimlenmiş arpa 

Meyveler; kiraz, vişne, elma, üzüm, incir, erik, greyfurt, limon, nar, portakal, karpuz yenilmeli ve suları içilmelidir.

Tam buğday unundan, mayasız ve doğal maya ile yapılmış ekmek de romatizma hastaları tarafından tüketilebilir.

İltihaplı Romatizma Tedavisi İçin Özel Karışım;

İltihaba en iyi gelen içecek sarımsaklı süttür.

Hazırlanışı;

Bir bardak doğal inek sütü ve 6 diş sarımsak bir cezvede 5 dk kaynatılır

Bu karışım 15 gün boyunca içilir bir hafta ara verilir ve tekrardan içilir. Doğal antibiyotik olan sarımsaklı süt, iltihaplı romatizması olan hastaları büyük oranda tedavi ederek rahatlatır. Bizzat olarak denenmiş ve şifa bulunmuştur denemekten hiçbir şey kaybetmesisiniz deneyin ve şifa bulun inşallah.

Ayrıca dut kurusu da iltihaplı romatizmaya iyi gelmektedir.

Romatizma Hastalarına Yasak Olan Yiyecek Ve İçecekler

Siyah çay, kahve, hazır yiyecek ve içecekler, çikolata, buğday(tip 405-550) ürünleri, her çeşit konserve, süt, eritme peynir, taze kaşar.

Romatizmanın Tedavisi

İlaçlı ve lokal tedavileri mevcut olmakla birlikte en etkili yöntem hacamat ve sülük tedavisidir. Özellikle iltihaplı romatizmalarda en şifalı yöntem hacamat ve sülüktür, sülük iltihabı emerken salgıladığı şifalı enzimleriyle de iltihaplı bölgenin kısa sürede iyileşmesinde en etkili yöntemdir. Böylelikle ilaç kullanmadan tedavi olabilirsiniz sülük özellikle Uzakdoğu ülkelerinde çok sıkça kullanılan bir tedavi çeşididir.

Romatizma Hacamat Tedavisi

Yorum Yap