Kadın Erkeğe Hacamat Yapabilir Mi

Kadın Erkeğe Hacamat Yapabilir Mi

En Çok merak edilen konulardan biride kadın erkeğe hacamat yapabilir mi bir çok kişi bildiği kadarıyla yorum yapıyor ama işin aslı şudur hacamatcı 1 erkek veya 1 bayan islamda doktor olarak kabul edilir ve ona göre hareket edilir şimdi dikkat edilmesi gerekenler şunlar

1.Olduğu bölgede erkek hacamatçı varmı

2.Bu erkek hacamatçı işinde ehil birimi

Bu 2 si olduğu zaman bayanın erkeğe hacamat yapması caiz değildir. Ama erkek var ama işinde ehil değil veya erkek hacamatcı yoksa ozaman bayana hacamat yaptırabilir.

Hacamat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Hacamat Yapılacak Bölge Haricinde Başka bir Yerin Açık Olmaması
  2. Hacamat yapan kadının mutlaka elinde eldiven olması gerekmedikçe erkeğe dokunmaması
  3. Hacamatı yapan kadının şeriata uygun aynı sokaktaymış gibi elbise giymesi
  4. Hacamat yapılan odada mutlaka 3.cü birinin orda olup oturup hacamat işlemi bitene kadar beklemesi gerekiyor. (Bu Kişinin Haram olmayan biri olması gerekiyor. mesela 1 erkek tanımadığı veya anne kardeş gibi ) özellikle bu 3.cü kişilerin hacamat olan kişinin  haram olan yerlerine bakmaması gerekiyor sadece orda bulunmaları yeterli.

 

 

Bu durum normal hastane dede böyledir ama bu dikkat edilmesi gerekenler günümüzün hastanelerinde yapılmadığı için mevcur kalınıyor şimdi birisi işin ehli diğeri ise değil iyi olan kadın iyi olmayan erkek islam sağlık konusu senin elinde olan bir şey olmadığından iyi olana tedavi olmayı caiz kılmıştır.

Evet ben tam da öyle demiştim meğer içime dogan dogruymus erkek hastanın yanında mutlaka eşinin olmasını istiyorum


Sülük için belirli gün varmı


Hacamat Tedavisi29/07/2021 20:32:36

Hasan çarşamba haric her gün yaptıra bilirsin.


Yorum Yap