Hacamatta Kanın Köpüklü Olması

Hacamatta Kanın Köpüklü Olması

Özellikle hacamatta kanın köpüklü gelmesi olayının hakikatini sizlerle paylaşacağım bir çok hacamat çınında yanlış bildiği bu köpürme olayın çoğu kupanın hava almasıdır yani size örnek olarak şöyle diyebilirim %97’sinde kupa hava almıştır %3’ü kanda bir problem olduğundan köpürmüştür ama ben bu zamana kadar hiç görmedim kıl olmayan bi bölgede kanın köpüklü geldiğini genelde paylaşılan resimlere dikkat edin hacamat yapılan bölge kıllıdır özellikle kupanın vurulduğu bölgede kıl olduğu zaman köpük görme ihtimalinin çok yüksektir hadda kesin köpük olacaktır diye düşünebilirsiniz  çünkü kıldan dolayı minimal hava alır oda kanda köpük oluşturur. Özellikle Kupa pompalandığında diplere bakarsanız  hava sirkülasyonunu görebilirsiniz kana giren.

Size kanında gaz var felan derlerse şunu yapın güzel bir şekilde bölgeyi jiletleyin temizleyin hiç kıl kalmasın tekrar yaptırın hacamatı farkı görürsünüz.

Bir kadının sırtında neden köpüklü çıkıyor o zaman hiç kıl yok hem de bu çin tıbbında bile toksinli kan diye geçer kıl yorumunu ilk defa burda görüyorum.


Hacamat Tedavisi16/03/2021 22:14:20

1-2 köpük görürseniz ona takılmayın bildiğin köpük köpük kan olursa kupanın dibine iyi bakın hava sirkülasyonu var mı.


Bende seda hanıma katılıyorum. Kusura bakmayın ama ben yıllar önce bacağımı lazer ile temizlerim. Fakat hacamat yaptığımda 2 seferde kupa köpüklü kan ile doldu verdiğiniz bilgi bana görevde yanlıştır.


Hacamat Tedavisi18/03/2021 12:24:03

İstanbul bir yeriniz kanıyınca kanınız köpük köpük cıkıyormu cıkıyorsa evet haklı olabilirsiniz ama sadece hacamatta köpürmesi enteras değilmi hafif mesela 3 4 baloncuk felan olması normaldir olabilir ama köpük köpük olması zaten büyük bir tehlike değilmi 1 hacamatcıda bu şekilde inanmadı kendisine. Bizzat kanıtladım ben daha hava almayıpda kanın köpük köpük olanını görmedim sadece kıl olarak düşünmeyin deriniz çok büzüşürserde mininal hava alma ihtimali olabikir. Bu drdiğimi kan cıkatlen kupanın diblerini iyice inceleyin


Yani ben de arada kaldım açıkçası, genelde köpük çıkan yerler hastanın şikayet ettiği bölümler oluyor. Örn. Altını ıslatan çocuğun (tüysüz) böbrek ve kuyruk sokumu köpürüyor. Bacak ağrısı şikayeti olan hastanın bacakları köpürüyor. Yani tesadüf olamaz diye düşünüyorum Ve de bir yerimizin kanaması ile hacamat aynı şey değil ki sonuçta hacamattan atıl toksinli kan çıkıyor bilemiyorum


Hacamat Tedavisi30/03/2021 00:56:34

Haccame yaptığınız kişilerin kan cık karken kupanın dibini inceleyin


Kupa kalitesi çok önemli hava almayan kupalarda çok nadir köpürme gördüm. Kendi bacaklarıma da hacamat yaparken bilerek hava aldırıp yeniden çektirme yaptım ve kupadaki kanın tamamı köpürdü.


Yorum Yap