Ankilozan Spondilit Bel Romatizması Sülük Tedavisi

Ankilozan Spondilit Bel Romatizması Sülük Tedavisi

Omurganın alt bölümünden başlayarak boyun bölgesine kadar tüm disk kenarları ve bağlarda iltihaplanma ve sonrasında kemikleşme görülür. Bunun sonucunda omurganın üst kısmında ön tarafa doğru eğrilik oluşur. Bu belirtiler herkeste aynı olmayabilir, hastalığın seyri ve şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hastaların çoğu ilk olarak kronik sırt ve bel ağrısı şikâyetleriyle doktora başvurur. Hastalık, ilk başta çok belirti göstermediğinden, fark edilmesi oldukça güçtür.

Bu hastalığın nedeni tam olarak bilinmese de bazı kalıtsal faktörlere sahip kişilerde ankilozan spondilit görülme ihtimali daha fazladır. HLA-B27 genini taşıyan kişilerde hastalığın görülme ihtimali daha yüksektir.

Ankilozan Spondilit Tedavisi

Ankilozan spondilit hastalığının kesin bir tedavisi yoktur. Hastanın hastalık ve tedavi yöntemleri açısından izlediği yol çok önemlidir. Bel ve sırttaki ağrıları azaltmak için bir takım egzersizler yapılabilir.

En etkili tedavi yöntemi olarak bel ve sırt bölgesine hacamat ve sülük tedavisi önerilir. Sülük iltihaplanmaları yok ettiği için bel romatizması olan hastalar tarafından oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Ankilozan Spondilit Önerilen Besin

Ankilozan Spondilit teşhisi konmuş hastalara dut yemeleri tavsiye edilir. Dut iltihapla savaşan nadir bir meyvedir, özellikle iltihaplı romatizması olan hastaların sık sık tüketmesi önerilir.

 

En az 8 sülük ve 4 seans yaptırın sülük tedavisini bel gölgesine konulacak tam ağrıyan yerlere koyabilirsiniz.

Ankilozan Spondilit Bel Romatizması Sülük Tedavisi

Yorum Yap