Ankilozan Spondilit Bel Romatizması Hacamat Tedavisi

Ankilozan Spondilit Bel Romatizması Hacamat Tedavisi

Ankilozan Spondilit Nedir?

Ankilozan Spondilit diğer adıyla bel romatizmasıdır. İlk olarak omurganın alt bölümü ile leğen kemiklerinin arasında gelişen ağrı ve iltihaplanma, zamanla omurganın tamamını etkileyebilir. İltihaplanma sonucu bu iki kemik birleşerek tek bir kemik hâlini alır. Genellikle genç yaşlarda ortaya çıkar.  Ankilozan Spondilit teşhisi konmuş kişide başta bel bölgesi olmak üzere kalça, omurga, diz, ayak bileği ve diğer eklemlerinde de iltihaplanma oluşabilir ve buna bağlı olarak hastada hareket kısıtlanmaları gözlenir.

Ankilozan Spondilit Tedavisi

Ankilozan spondilit hastalığının kesin bir tedavisi yoktur. Hastanın hastalık ve tedavi yöntemleri açısından izlediği yol çok önemlidir. Bel ve sırttaki ağrıları azaltmak için bir takım egzersizler yapılabilir.

En etkili tedavi yöntemi olarak bel ve sırt bölgesine hacamat ve sülük tedavisi önerilir. Sülük iltihaplanmaları yok ettiği için bel romatizması olan hastalar tarafından oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Ankilozan Spondilit Önerilen Besin

Ankilozan Spondilit teşhisi konmuş hastalara dut yemeleri tavsiye edilir. Dut iltihapla savaşan nadir bir meyvedir, özellikle iltihaplı romatizması olan hastaların sık sık tüketmesi önerilir.

Ankilozan Spondilit Bel Romatizması Hacamat Tedavisi

Hatice Buyuksarıkulak28/02/2021 02:23:40

Ben de elhamdulillah serifikali bir haccameyim. Burda olmaktan mutlu ve gururlluyum


Hacamat Tedavisi28/02/2021 02:36:51

Hoş geldiniz Başarılar Dilerim.


Yorum Yap